preloader
Atgal į viršų

Palanga

Palanga

Palanga – Lietuvos miestas prie Baltijos jūros, 25 km į šiaurę nuo Klaipėdos, klimatinis ir balneologinis kurortas. Palangos savivaldybė apima Palangos, Šventosios ir Būtingės gyvenvietes.
Pirmasis Palangos vardo paminėjimas labiau primena legendinį pasakojimą apie danų karaliaus Valdemaro I-jo kariuomenės išsilaipinimą Palangoje 1161 m. Tik 1253 m. Palanga paminėta Vokiečių ordino kronikose. Po Žalgirio mūšio (1410 m.) sudaryta Melno taikos sutartis (1422m.) nutraukė šio ordino invaziją į Lietuvą, o 1435 12 31 Bresto taikos sutartimi Palanga atitenka Lietuvai.
XIII – XVIII a. gyventojai vertėsi žvejyba, rinko jūros išmestą gintarą, prekiavo su Baltijos pakrantės miestais. Dažnai apsilankantys pirkliai savo prekes mainė į gintarą, medų, kailius. XVII a. rašytiniuose šaltiniuose užsimenama, kad Palangos ir Šventosios uostai sudarė konkurenciją Rygos, Liepojos ir kitiems uostams, nes prekės buvo parduodamos pigiau. Pasakojama, kad Rygos ir Liepojos uostų savininkų prašymu 1701 m. švedų laivynas sunaikino Palangos ir Šventosios uostus.
1824 m. grafas Mykolas Juozapas Tiškevičius iš generolo Ksavero Neselovskio už 177 171 sidabro rublį nupirko Palangos valdą. Grafų Tiškevičių indėlis į miestelio vystymą buvo akivaizdus. Buvo įkurtas parkas, pastatyti nauji dvaro rūmai, įrengtas uostas, pastatytas plytų fabrikas, įkurtas kurortas su gydyklomis, pastatyta nauja bažnyčia.

Ekskursijos Palangoje

1952 m. Palangai suteikus Respublikinio pavaldumo miesto teises, buvo sudaryti kurorto išplanavimo projektai. Kurorto poilsio ir gydymo bazės pritaikomos darbui ištisus metus. Miestas, išsaugojęs senas kurortines tradicijas nuo XIX a., tapo vienu populiariausių Baltijos pajūryje. Šeimoms draugiška Palanga poilsiautojus vilioja galimybe atitrūkti nuo kasdieniškos urbanizuotos aplinkos, pasisemti jėgų iš natūralių sveikatos šaltinių – saulės spindulių, jūros vandens bei švaraus ir gaivaus pajūrio bei pušynų oro Vienas iš didžiausių vasaros poilsio Palangoje malonumas – galimybė pasinerti į Baltijos bangas ar mėgautis saulės voniomis, jaukiai įsitaisius ant švelnaus ir smulkaus pajūrio smėlio. Išskirtinį, aukščiausią kokybę užtikrinantį poilsį garantuoja Birutės parko paplūdimys, kuriam nuo 2003 m. kasmet suteikiama aukščiausios kokybės garantu laikoma Mėlynoji vėliava. Poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ir be išskirtinių, įvairiam skoniui pritaikytų koncertų, sporto bei kultūros renginių. Atvėsus orams šeimos kurorto svečiai taip pat neturi kada nuobodžiauti – ruduo Palangoje vilioja sportiniais bei kultūriniais renginiais, ilgiausiu bei svetingiausiu šalyje stalu po atviru dangumi, o artėjant kalėdiniam laikotarpiui kurortas nušvinta tūkstančiais šventinių lempučių, praturtėja nekasdienėmis, specialiai šeimoms, vaikams skirtomis atrakcijomis bei pasidabina išskirtine, kasmet vis kitokia Kalėdų egle. Vos nutilus kalėdiniam šurmuliui, Palangoje pakvimpa stintomis – kurortas kviečia į analogų šalyje neturinčią Stintų šventę, pavasarėjant J. Basanavičiaus gatvę padabina rekordinio dydžio velykinių margučių alėja. Netrukus pajūryje iš jūsų dievo Bangpūčio rankų pažyra gintarai, ir štai Palanga vėl kviečia pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną. Apsilankykite svetingoje Palangoje bet kuriuo metų laiku – neabejokite, čia Jums ir Jūsų šeimos nariams nuobodžiauti tikrai nebus laiko.