preloader
Atgal į viršų

Biržai

Biržai

Biržai – vienas iš seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs šalies šiaurėje, tarp dviejų upių – Apaščios bei Agluonos ir dviejų ežerų – Širvėnos bei Kilučių. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kuriame XVI a. pab. buvo pastatyta galingiausia to meto bastioninė tvirtovė, gynusi LDK šiaurinį pasienį. Šiame mieste XIX a vid. savo pėdsaką paliko ir grafai Tiškevičiai. Nuo seniausių laikų gamta šiame krašte krečia pokštus – tai vienoje, tai kitoje vietoje įgriūva žemė, atsiranda smegduobės, o šio krašto žmonės jau nuo seno žino, kaip išnaudoti mineralinius išteklius gydymui ir kaip puoselėti iš protėvių paveldėtas alaus darymo tradicijas. Kviečiame aplankyti kunigaikščių Radvilų miestą, į kurį kadaise iš Vilniaus į Rygą važiuojantys pirkliai privalėdavo užsukti.

Ekskursijos Biržuose

Biržai – šiauriausias Lietuvos miestas, kurio grožis, gamta, jaukumas ir išskirtinis kultūros paveldas vilioja turistus čia apsilankyti iš  viso pasaulio. Greičiausiai kyla klausimas ,,O kodėl verta aplankyti Biržus?“  Pažintį su Biržais verta pradėti nuo 16 a. itališko tipo bastioninės pilies. Pilyje yra įsikūręs muziejus ,,Sėla“, kurio ekspozicijose yra galimybė iš arčiau susipažinti su svarbiausiais Biržų istoriniais momentais. Netoliese pilies stūkso atkurtas arsenalo pastatas, kurio ekspozicija pristato XVI–XVIII a. karybą. Verta aplankyti ir Astravo dvaro rūmus.Tai grafų Tiškevičių statyti romantinio klasicizmo epochos rūmai su itališkaisiais renesanso bruožais.  Pasiekti Astravo davrą galima perėjus ilgiausią pėsčiųjų tiltą, kurio ilgis net 525 m. Nuo tilto atsiveria nuostabi Biržų panorama.

Neveltui biržietis biržiečiui nesako posakio ,,Kad tu prasmegtum“, nes čia, Biržuose, šis posakis gali ir išsipildyti. Biržai žinomi ir dėl čia atsirandančių karstinų įgriuvų. Viena žymiausių – Karvės ola. Taip pat pasigrožėti šiuo nekasdieniu gamtos reiškiniu galima ir pasivaikštant  įrengtu pažintiniu – geologiniu taku, kuris „įveda“ į tikrų tikriausią smegduobyną. Daug dėmesio sulaukia ir Kirkilų apžvalgos bokštas, kuris išsiskiria savo pusmėnulio forma ir yra beveik 32 m. aukščio.

Biržuose puoselėjamas ir kulinarinis paveldas. Miestas garsėja ir kaip geriausių aludarių kraštas, kuris iki šių dienų yra išsaugojęs senąsias alaus gaminimo tradicijas. Biržų alaus daryklose galima susipažinti su alaus gaminimo procesu, alaus rūšimis. Milišiūnų avių ūkis pasiūlys produkcijos degustaciją išskirtinėje aplinkoje – avių vilnų jurtoje. O netoliese yra Sodeliškių dvaras, kur galima užsisakyti edukacinę programą – „Grūdo kelias“, jos metu išsikepsite duonos, paragausite elnienos gaminių. Na o Kirkilų kaime kur yra įspūdingasis apžvalgos bokštas, kaimo bendruomenė siūlo užsisakyti rupių miltų blynų.

Taip pat Biržuose laisvalaikį galima praleisti aktyviai, išbandant jėgas žaidime ,,Monteball“, kuris vyksta Mantagailiškio dvaro teritorijoje, plaukti baidarėmis Nemunėlio upe, pasivažinėti dviračiu ar pažvelgti į Biržus iš paukščio skrydžio. Biržų rajone rasite ir Eko basų kojų parką, kurio ilgis net 1 km.