preloader
Atgal į viršų

Trakai

Trakai

Trakai – viena labiausiai lankomų vietų šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje, Baltijos šalių turizmo vizitinė kortelė, nes tiek daug vertybių vienoje teritorijoje Lietuvoje vargu, ar galima kur rasti. Legendinė Lietuvos valdovų rezidencija, mėlynuojantys ežerų vandenys ir vaizdingos pakrantės, senieji miesteliai ir grafų gyvavimą menantys dvarai – visa išlikę čia, Trakų krašte.

Trakų istorija prasideda Senuosiuose Trakuose, nedideliame už trijų kilometrų nuo Naujųjų Trakų esančiame kaime. Legendos pasakoja, kad Senuosius Trakus XIV a. pradžioje įkūrė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Apie 1350 m. Kunigaikščio Kęstučio ir jo žmonos, buvusios Palangos vaidilutės Birutės, šeimoje gimė žymiausias Lietuvos viduramžių valdovas – Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas. Trakų Salos pilis buvo pagrindine LDK kunigaikščio Vytauto Didžiojo rezidencija. Čia, 1430 metais, Lietuvos valdovas baigė savo šlovingą gyvenimo kelią. Salos pilyje buvo saugotas valstybės iždas ir archyvas, lankėsi kaimyninių valstybių valdovai bei pasiuntiniai. Rezidencijos statusą Trakų pilis išlaikė iki XVI a. Šiandien tai yra vienas labiausiai turistų pamėgtų ir lankomų objektų Lietuvoje. 1962 m. pilyje įkurtas Trakų istorijos muziejus. Pilies menėje ir kiemeliuose vyksta koncertai, festivaliai, parodos. Autentiško nepaprasto gamtos grožio apsupta pilis lankytojams atskleidžiai įdomias viduramžių istorijas ir tradicijas, pasakoja neįtikėtinas legendas bei padavimus.

Istorinė Lietuvos kunigaikščių rezidencija žavi ne tik senąja architektūra, kraštovaizdžiu, bet ir modernėjančiu miesto veidu. 2008 metais kurortine teritorija tapę Trakai keičia savo veidą. Kurortinė teritorija – tai savotiškas paveldo pažinimo ir poilsio parkas po atviru dangumi. Kultūros paveldo palikimas, mažai civilizacijos paliesta gamta su skaidrių ežerų plotais yra didžiausios vertybės, atviros visiems.

Miestas iš visų pusių apsuptas miškų ir ežerų, oras Trakuose ir apylinkėse itin švarus. Kraštas garsėja ne tik vaizdingomis kalvomis, galingais miškų masyvais ir net 200 ežerų nusagstytomis apylinkėmis, čia gausu istorijos ir kultūros paminklų. Siekiant išsaugoti autentišką gamtinę aplinką, įkurti Trakų istorinis nacionalinis (1991 m.) ir Aukštadvario regioninis (1992 m.) parkai.