preloader
Atgal į viršų

Telšiai

Telšiai

Telšiai – Žemaitijos sostinė, apskrities bei vyskupijos, kultūros ir švietimo centras. Miestas, pastatytas ant septynių kalvų, glaudžiasi prie gražaus Masčio ežero, didžiuojasi savo senamiesčiu (vienu iš septynių saugomu Lietuvos senamiesčių), Žemaičių muziejumi „Alka“, lankytinų vietų gausa bei unikaliais objektais: Šv. Antano Paduviečio katedra su dviem centriniais altoriais, vienintele Lietuvoje kubizmo stiliaus stačiatikių Šv. Mikalojaus cerkve, išlikusiais Ješiboto pastatais. Istoriniuose šaltiniuose Telšiai minimi nuo 1450 m. 1791 m. karalius Stanislovas Augustas suteikė Telšiams Magdeburgo teises ir herbą.

Ekskursijos Telšiuose

Telšiai neretai yra vadinami menų miestu. Masčio ežero pakrantėje turime skulptūrų parką, kuriame yra eksponuojami VDA Telšių fakulteto autorių darbai. Meno ženklai, esantys Telšių mieste, turi idėjas, neretai – šmaikščias. Autentiška tai, kad Telšiuose skulptūros su žemaitiškais užrašais, todėl atvykę turistai gali linksmai pasimokyti žemaičių kalbos. Besimokant žemaičių kalbą, prie meno ženklų galima pasisemti netgi drąsos, stiprybės, sveikatos, turtų, gudrumo, ko galima įgauti tik vieninteliuose Telšiuose!

O ar žinojote, kad pirmieji žmonės buvo žemaičiai? Ne? Tada būtina atvykti į Telšius ir sužinoti kodėl. 46 meškų simboliai. Taip taip, Telšiuose galima rasti net 46 meškų simbolius! Kodėl? Todėl, nes meška yra Žemaitijos totemas, o atvyksite į Žemaitijos (lot. Samogitia) sostinę. Atvykus į Telšių mieste esantį Žemaitijos TIC galima rasti netgi žemėlapį, kuriame yra didelė dalis meškų sužymėtos, o kitas turite atrasti patys! Kviečiame atvykti ir suskaičiuoti meškutesv (į pagalbą galite pasikviesti gidą). Viena iš jų stebuklinga – patrynus meškai nosytę ir sugalvojus gerą norą, jis butinai išsipildys (patikrinta pačių telšiškių, kurie nepraeina pro šalį, nepatrynus nosies meškutei).

Mes žemaičiai, esame išlaikę seniausią etninį identitetą Lietuvoje. Turime daug savitumo, kurį puoselėjame ir vertiname. Atvykus būtina paragauti žemaitiško kulinarinio paveldo patiekalų, Telšių mieste užsisakyti ,,Džiugo” sūrio degustaciją, kuris yra gaminamas ir kilęs būtent iš Telšių. Būtina pasivaikščioti Masčio ežero pakrante, kurios infrastruktūra puikiai sutvarkyta, įrengtos poilsio zonos.

Apibendrinant, tai miestas ant septynių kalvų (kiekviena kalva turi savo pavadinimą) – neretai lyginamas su Roma. Telšiai turi daug Romos simbolių, Roma – vilkę, mes – jau minėtą mešką. Turime ir vienintelį Lietuvoje amfiteatrą, kuriame vykstą įvairūs renginiai. Kviečiame apsilankyti!